Vaprakeste kõige esimene digipäev

Selle päeva õppeülesandeid saavad lapsed täita kodus nutivahendeid kasutades. Õpilased, kellel puudub võimalus kodus digiülesandeid täita, saavad seda teha koolis meediaklassis.

Armsad lapsevanemad, teie saate tutvuda digipäeva ideega lingilt - Konguta Kooli digipäev


Leppisime esimesel koosolekul kokku, et digipäeva ülesanded tulevad teadustööga seoses. Kuna me teeme terve klassiga ühise teadustöö, mille teemaks on "Eksperimendid", siis sellest lähtuvalt on esimene ülesanne:

Eksperiment (teaduskatse)
a) Palun valida eksperiment/teaduskatse. Selle võib ise mõelda, raamatust võtta või internetist otsida. Mõned näiteks leiab - KATSEDKATSEDKATSED

b) Katse kirjeldus trükkida arvutis. Kindlasti lisada ka eesmärk, et mida selle katsega proovitakse tõestada, ümber lükata või õppida ja vajalike vahendite nimekiri.

NÄIDE:
Teema: Pindpinevus
Eesmärk: Tõestada pindpinevuse olemasolu katseliselt. Kirjeldada, kuidas pindpinevus toimib. 
Vajalikud vahendid: Nõel, rasv, veeanum, salvrätik. 
Töö kirjeldus: 1) Pane veega täidetud veeanumasse tükike salvrätikut (ca 3 x 3 cm)! 2) Aseta pinnal hulpiva salvrätiku tüki peale rasva või õliga kokkumääritud nõel! 3) Suru sõrmedega ettevaatlikult salvrätik nõela alt ära. Kui katse esimese korraga ei õnnestu, siis kuivata nõel ja korda tegevust! 4) Vaata, kuidas nõel ujub!

c)  Katse kodus läbi teha ning see üles filmida. Hea oleks kui õpilane ise teeks katset ning kirjeldaks ka, mida ta parasjagu teeb. Selles videos (link) on näha ainult katse tegemine, aga vahva oleks kui lapsed ise ka videosse jäävad. Rääkima peaks kõva selge häälega.

d) Eksperimendi video ja katse kirjeldus saata mulle epostiga pille.granovski@konguta.edu.ee. Hea oleks, kui laps saadaks selle oma eposti aadressilt.


Vabatahtlik ülesanne:

Oleme koostamas mälestuste raamatut "100 vanaisa ja vanaema mälestust". Selle tarbeks kogume kokku vanavanemate mälestusi. Kui on aega, tahtmist ja võimalust, siis palun uurida vanavaema mõnda eredamat mälestust. See võib olla seotud ükskõik millega. Kirjas võiks olla, mis aastast see mäelestus pärineb, vanaema/vanaisa nimi ning lapse nimi.


NB: Digipäeval on ülioluline suhtlus, kui miskit jääb arusaamatuks või on vaja teha kuskilt miskit erandit, siis palun kirjutage mulle kohe. Olen emaili teel koheselt kättesaadav.Kommentaarid